Gagarin Cup 2019, 2022, 2023
winner
Continental Cup 2015, 2016, 2017, 2019, 2020, 2021
winner
Champion of Russia
2015, 2019, 2020, 2022, 2023
General partner
Rosneft
Krasnaya Armiya
Zvezda
RU
Back
Tickets
Ticket program
Season tickets
Arena
Ticket office
News
All
General
Game day news
Team
Roster
Coaches
Team staff
Player stats
Matches
Schedule
Standings
Club
Supervisory board
Management
History
Contacts
Media
Photo
Video
Buy a ticket
Krasnaya
Armiya
Zvezda
8 March, 20:00
Sergey Fyodorov: I would like to thank our fans
Details
8 March, 19:20
Defending champ dumped out
Details
6 March, 22:30
CSKA – Lokomotiv. Comments from the coaches
Details
8 March, 20:00
Sergey Fyodorov: I would like to thank our fans
8 March, 19:20
Defending champ dumped out
6 March, 22:30
CSKA – Lokomotiv. Comments from the coaches
Last game
Lokomotiv
Yaroslavl
6:3
Friday
8 March, 2024
17:00 мск
Arena-2000 Lokomotiv
Summary
CSKA
Moscow
Divisions
Conferences
Championship
Tarasov division
#
Team
GP
GF
GA
GF-GA
PTS
1
Dynamo Msk
68
215
160
55
98
2
Lokomotiv
68
174
139
35
93
3
Severstal
68
203
185
18
80
4
CSKA
68
193
166
27
76
5
Dinamo Mn
68
180
178
2
69
6
Kunlun RS
68
159
222
-63
56
conference «West»
#
Team
GP
GF
GA
GF-GA
PTS
1
Dynamo Msk
68
215
160
55
98
2
SKA
68
220
139
81
95
3
Lokomotiv
68
174
139
35
93
4
Spartak
68
233
189
44
88
5
Severstal
68
203
185
18
80
6
CSKA
68
193
166
27
76
7
Torpedo
68
189
180
9
75
8
Dinamo Mn
68
180
178
2
69
9
Kunlun RS
68
159
222
-63
56
10
HC Sochi
68
168
254
-86
53
11
Vityaz
68
133
224
-91
48
#
Team
GP
GF
GA
GF-GA
PTS
1
Dynamo Msk
68
215
160
55
98
2
SKA
68
220
139
81
95
3
Metallurg Mg
68
212
167
45
95
4
Lokomotiv
68
174
139
35
93
5
Avangard
68
211
181
30
92
6
Salavat Yulaev
68
196
143
53
90
7
Spartak
68
233
189
44
88
8
Ak Bars
68
175
140
35
84
9
Avtomobilist
68
163
157
6
82
10
Severstal
68
203
185
18
80
11
Traktor
68
183
167
16
80
12
Lada
68
165
170
-5
78
13
CSKA
68
193
166
27
76
14
Torpedo
68
189
180
9
75
15
Amur
68
159
178
-19
71
16
Dinamo Mn
68
180
178
2
69
17
Neftekhimik
68
158
201
-43
69
18
Sibir
68
148
180
-32
67
19
Kunlun RS
68
159
222
-63
56
20
Admiral
68
148
197
-49
54
21
HC Sochi
68
168
254
-86
53
22
Barys
68
137
205
-68
50
23
Vityaz
68
133
224
-91
48
Play-off 2023/2024
Conference «west»
Conference «east»
Conference «west»
1
Динамо Мск
4
2
8
Динамо Мн
2
СКА
4
1
7
Торпедо
3
Локомотив
4
1
6
ЦСКА
4
Спартак
4
1
5
Северсталь
0
2
0
2
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
Металлург Мг
1
4
2
Амур
8
Авангард
2
4
1
Лада
7
Салават Юлаев
3
2
4
Трактор
6
Ак Барс
4
1
4
Автомобилист
5
Conference «east»
Schedule
schedule of all the games
Lokomotiv
Yaroslavl
5:4
15 February, 2024
Thursday, 19:00
Arena-2000 Lokomotiv
Summary
CSKA
Moscow
CSKA
Moscow
1:2
19 February, 2024
Monday, 19:30
CSKA Arena
Summary
Vityaz
Moscow region
CSKA
Moscow
4:3
22 February, 2024
Thursday, 19:30
CSKA Arena
Summary
Sibir
Novosibirsk
Torpedo
Nizhny Novgorod
1:2
24 February, 2024
Saturday, 13:00
Nagorny Arena
Summary
CSKA
Moscow
Dynamo Msk
Moscow
4:3
26 February, 2024
Monday, 19:30
VTB Ice Palace
Summary
CSKA
Moscow
Lokomotiv
Yaroslavl
0:4
29 February, 2024
Thursday, 19:30
Arena-2000 Lokomotiv
Summary
CSKA
Moscow
Lokomotiv
Yaroslavl
2:1
2 March, 2024
Saturday, 17:00
Arena-2000 Lokomotiv
Summary
CSKA
Moscow
CSKA
Moscow
2:3
4 March, 2024
Monday, 19:30
CSKA Arena
Summary
Lokomotiv
Yaroslavl
CSKA
Moscow
1:2
6 March, 2024
Wednesday, 19:30
CSKA Arena
Summary
Lokomotiv
Yaroslavl
Lokomotiv
Yaroslavl
6:3
8 March, 2024
Friday, 17:00
Arena-2000 Lokomotiv
Summary
CSKA
Moscow
January
February
— Away
— Home
— Exhibition game
Media library
Photo
Video